Makaras pelnė įvartį OT, Kolorado Avalanche 2:1 įveikė „Predators“ 2 rungtynėse

DENVERIS (AP) – Cale’as Makaras išsiuntė žemą lainerį per eismą ir greitai atsidūrė laimingų komandos draugų apsuptyje.

Galbūt pats laimingiausias buvo kitame gale. Juk tai buvo vartininko Darcy Kuemperio 32-asis gimtadienis. Tikslas buvo tikrai dovana.

Makaras per pratęsimą įmušė 8:31, Kuemperis atmušė 25 kartus, o Kolorado „Avalanche“ ketvirtadienio vakarą 2:1 įveikė Nešvilio „Predators“ ir pirmavo 2:0 pirmojo atkrintamųjų varžybų serijoje.

Makaras atkovojo kamuolį puolimo zonos viduryje ir svaidė ritulį tiesiai į vartus – kaip ir visą naktį. 12 jo metimų į vartus buvo naujas franšizės atkrintamųjų varžybų rekordas.

„Tiesiog atrodė, kad šį vakarą ritulys mus surado viršūnėje“, – paaiškino kuklus Makaras. „Net aš konkrečiai, mes tiesiog bandėme tai išspręsti.

Nathanas MacKinnonas taip pat pelnė įvartį Kolorado komandai, kuri susidūrė su intensyvesne Nashville gynyba po pergalės 7:2 1-ajame mače. Predators atrėmė 34 metimus.

„Jautėmės taip, lyg būtume ant jų visą trečiąjį kėlinį, ir galiausiai didžiąją laiko dalį ledo ritulio dievai tau atsilygins už sunkų darbą“, – sakė Makaras. „Mums galėjome pasisekti per pratęsimą“.

Šeštadienį serija persikelia į Nešvilį, kur vyks 3 žaidimai.

„Nashville“ ekipai įvartį pelnė Jakovas Treninas.

Konoras Ingramas įžengė ir pakilo sustabdė 49 metimus, kai pradėjo savo pirmąjį posezonį. Pirmuoju žaidimo smūgiu jis leido įmušti MacKinnono įvartį ir viską atgręžė iki Makaro įvarčio.

25-erių Ingramas pirmosiose rungtynėse palengvino Davidą Rittichą po to, kai „Avalanche“ pelnė penkis pirmojo kėlinio įvarčius. „Predators“ liko be geriausio vartininko Juuse Saroso, kuris liko nuošalyje dėl apatinės kūno dalies traumos, bet gali sugrįžti vėliau.

„Tai yra tai, apie ką svajoji vaikystėje, kad gautum galimybę tai padaryti ir žaisti prieš tokią minią“, – sakė Ingramas, kurio tėvai dalyvavo žaidime. – Labai smagu.

Persikėlus į Denverį, „Avalanche“ atkrintamųjų varžybų serijoje yra 14:2, kai užfiksuoja dvi pirmąsias rungtynes.

Paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis Kolorado komandai įvartis buvo neįmuštas dėl vartininko trukdymo. Artturi Lehkonen užkrito ant Ingramo prieš Valerijaus Ničuškino šūvį. Avalanche metė iššūkį žaidimui, o pareigūnai patvirtino raginimą pakartoti.

Tai paskatino Nešvilį pradėti trečiąjį kėlinį. Netrukus „Predators“ turėjo pranašumą 5 prieš 3 1:52, kai Ničuškinas nuėjo į baudos aikštelę dėl aukšto kamuolio. Bet jie negalėjo didžiuotis. Geriausias įvarčių šansas buvo Makaras, kuris atitrūko, tačiau jo smūgis atsidūrė Ingramo pirštinėje.

Ingramas buvo geriausias trečiajame kėlinyje, kai kairiuoju trinkelėmis sustabdė Nazemo Kadri metimą tašku. Ingramas didžiąją sezono dalį praleido Amerikos ledo ritulio lygos Milvokio „Admirals“ komandoje, kur rezultatu 30:17:9. Šį sezoną jis žaidė trejose reguliariojo sezono rungtynėse Nešvilio gretose.

Jo kolega pasveikino Ingram pastangas.

„Jis žaidė puikiai“, – sakė Kuemperis. „Neturėdamas daug patirties, jis tikrai buvo pasiruošęs eiti. Sudarė sunkumų mūsų šauliams.

Abi komandos kovojo dėl jėgos žaidimo – 0 iš 8. Iš viso buvo 110 smūgių.

„Jie yra stipriausia atakuojanti komanda lygoje. Jie tai daro daugeliui komandų “, – sakė „Predators“ treneris Johnas Hynesas. „Jei ketini juos nugalėti, turi turėti stiprią vartininką. Maniau, kad tai, kaip mūsų vaikinai gynėsi ir kaip jie žaidė būdami per prievartą, buvo tokio lygio, kokio jums reikia šį vakarą.

Pirmasis „Predators“ kėlinys labai skyrėsi nuo 1-ųjų rungtynių, kai jie įmušė penkis įvarčius. Šį kartą jie pranoko Avalanche 11:8 skirtumu.

Treninas išlygino 1 tašką likus 4:41. Jis šventė įšokdamas į lentas už vartų.

MacKinnon pelnė pirmąjį įvartį po pirmojo žaidimo metimo 5:25. Jis metė į lazdą Ingramo pusėje dėl mini atotrūkio. MacKinnonas per 52 karjeros atkrintamosiose varžybose turi 73 taškus (31 įvartis, 42 naudingumo balai).

„Jis tikrai kitoks gyvūnas atkrintamosiose“, – sakė Makaras. – Štai kodėl jis tikriausiai yra geriausias žaidėjas pasaulyje.

MAKARO ŠŪVIAI

Makaras 12 metimų į vartus viršijo franšizės atkrintamųjų varžybų ribą, kurią turėjo Claude’as Lemieux, kuris du kartus posezoninėse rungtynėse atliko 11 metimų (1996 m. gegužės 8 d. Čikagoje ir 1997 m. gegužės 9 d. Edmontone).

PSICHINĖ SVEIKATA

Ingram turi tapti psichinės sveikatos gynėju, kalbame apie kovą su obsesiniu-kompulsiniu sutrikimu. Daugiau nei prieš metus jis dalyvavo NHL žaidėjo pagalbos programoje.

„Tai taip pat buvo taškas jo gyvenime, kai jis pasiekė dugną, tačiau jis taip pat jautėsi tikrai palaikomas“, – sakė Hynesas. „Jis užaugo įvairiais būdais kaip žmogus ir kaip žaidėjas.

JOSI PAGALBA

„Predators“ gynėjas Romanas Josi iškėlė Trenino tikslą per savo karjerą atlikti 31 rezultatyvų perdavimą po sezono. Tai labiausiai sieja Ryaną Ellisą „Predators“ istorijoje.