Kanzaso vyrų regbio komanda pralaimi Fresno valstijai D1AA titulo rungtynėse

Vėlyvo Kanzaso vyrų regbio komandos pakilimo nepakako ankstyvam deficitui įveikti, nes šeštadienio popietę Arlingtone, Teksaso valstijoje, 1AA diviziono čempionate 22:17 pralaimėjo Fresno valstijai.

Pirmą kartą titulo rungtynėse pasirodę „Jayhawks“ prieš pat kėlinį atsiliko 14:0, likus maždaug 12 minučių sumažino savo atsilikimą iki penkių taškų ir vėlai turėjo gerą progą įmušti, bet nesugebėjo kirsti vartų linijos.

„Mes laikėme kūjį žemyn iki pat 80-osios minutės“, – sakė treneris Andy Stewartas. „Tai buvo vienas iš tų rungtynių, kurių pabaigoje viskas galėjo pasisekti bet kuria kryptimi, o Fresno buvo pakankamai geras, kad mus nelaikytų nuošalyje.

Kanzasas kontroliavo kamuolį didžiąją žaidimo dalį, ypač pirmajame kėlinyje. Beveik visas pirmąsias 15 minučių jis praleido puolime, bet praleido pirmuosius taškus, kai Fresno valstijos puolėjas Isaia Kruse per 20 minučių įmušė įvartį ir išsiveržė į priekį 7:0.

„Bulldogs“ dar kartą pelnė įvartį 32-ąją minutę, kai kairiajame krašte Joshas Jacobsenas, bandydamas pakartotinai smūgiuoti, nuskriejo beveik 40 metrų nuo kairiojo krašto.

Tačiau „Jayhawks“, kurie praleido du baudų bandymus, galiausiai prasiveržė prieš pat kėlinį, kai „Bulldogs“ sustabdė kamuolį per vartų liniją. Pusė Chandleris Owensas konvertavo iš 22 metrų linijos ir Kanzasą patraukė per 14:7 po 40 minučių.

Antrajame kėlinyje 17:7 Kruse’as įmušė baudos įvartį, o ne daugiau nei po penkių minučių Owenso smūgis giliai savo aikštėje buvo blokuotas Fresno valstijos krašto puolėjo Joe Krygerio. Nr. 8 Justynas Mata atkovojo kamuolį „Bulldogs“ vartų zonoje, kuris išliko pranašesnis 22:7, kai Kruse’o pavertimas nepavyko.

Fresno valstija beveik 60 minučių buvo per 5 metrus nuo vartų linijos, bet atliko apyvartą, kurią Kanzasas pergrupavo.

Maždaug 68-ąją minutę po smūgio netoli Fresno valstijos vartų linijos Kanzasas įgijo kamuolį ir Nr. 8 Trevoras Listeris smūgiavo nepaliesdamas. Owensas atliko konversiją ir sumažino persvarą iki 22:17.

Trys geltonos „Bulldogs“ kortelės paskutinėmis minutėmis dar labiau atvėrė duris „Jayhawks“ komandai, kuri išlaikė kamuolį paskutines penkias minutes ir beveik aštuonias minutes trukusio pratęsimo, bet negalėjo prasibrauti.

Flankeris Dylanas Hoye’as ir Listeris atsidūrė per 5 metrus nuo vartų linijos, bet buvo sustabdyti, o Fresno valstija po smūgio įgijo kamuolį ir daugiau neįleido Kanzaso į 22 metrų liniją.

„Rungtynių pabaigoje vaikinams pasakiau, kad tiesiog patekti į šią poziciją ir konkuruoti dėl jos yra tiesiog ypatingas momentas ir jie tai užsitarnavo“, – sakė Stewartas. “Jie buvo ten ir rungtyniavo tikrai sunkiai. Kartais rezultatai tiesiog nevyksta taip, kaip norite, ir jiems dabar sunku tai apdoroti, bet žinau, kad jie visi daug ko išmoko iš patirties.”

Vyrų regbio komanda yra Kanzaso klubinė sporto šaka, o tai reiškia, kad jos formaliai neremia atletikos skyrius. Be to, sportą remia JAV regbis, o ne NCAA ar NAIA, kuri savo aukščiausio lygio varžybas suskirstė į 1A ir 1AA divizionus.

Kad galėtų dalyvauti žaidime, treneriai ir žaidėjai ištvėrė aštuonias valandas autobusu iki Arlingtono Choctaw stadiono. Jie planavo išvykti iš vietovės vėlų sekmadienio rytą ir grįžti į Lawrence.

Stewartas pripažino komandos nusivylimą, bet sakė, kad patirtis vis dar buvo naudinga.

„Jau mačiau jų alkį vėl eiti“, – sakė jis. „Čia tokia gyvenimo pamoka, tiesa? Išgyveni šias tikrai sunkias akimirkas ir darai viską, ką gali, bet nepasieki rezultato, bet iš to sužinai daug. akimirką. Jie labai nusiminę. Dėl to nėra jokių abejonių. Bet žinote ką? Išsižaidėme nuoširdžiai ir tikrai gerai gynėmės.”