„Golden Knights“ pirmauja sostinėje OT, pelnė „wild card“ lenktynes

LAS VEGASAS – Aleksas Ovečkinas pelnė du įvarčius, įskaitant 50-ąjį sezone, tačiau Vašingtono „Capitals“ trečiadienį per pratęsimą 4:3 pralaimėjo „T-Mobile“ arenos „Vegas Golden Knights“ komandai.

Ovečkino 50 įvarčių sezonas yra devintasis, daugiausiai NHL istorijoje sulyginęs Wayne’ą Gretzky ir Mike’ą Bossy.

„Visada sakau, kad be savo komandos ir komandos draugų niekada nepasiekčiau tų etapų ir tikslų, todėl ačiū“, – sakė Ovečkinas, kuris taip pat atliko rezultatyvų perdavimą. – Esu gana laimingas.

Vaizdo įrašas: WSH @ VGK: Ovečkinas pasiekė rekordą su 50-uoju įvarčiu

Shea Theodore laimėjo Vegasui 2:09 pratęsimo rungtyje TJ Oshie ir įmušė atmuštą ranką į priekį.

„Šie metai man buvo tiesiog gerai“, – sakė Theodore’as, šį sezoną pelnęs tris pratęsimo įvarčius. „Tikimės, kad tai tęsis.

Jevgenijus Dadonovas pelnė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą „Golden Knights“ (42-31-5) komandai, kuri dviem taškais atstūmė Dalaso „Stars“ už antrąją „Wild Card“ kortą į Stenlio taurės atkrintamąsias iš Vakarų konferencijos.

„Šiuo metu žinome tikrovę“, – sakė Vegaso gynėjas Alecas Martinezas sakė. “Mūsų nugara atsiremia į sieną. Tai yra privalomos laimėti ledo ritulio rungtynės. Akivaizdu, kad šį vakarą iškovoti pergalę ir iškovoti tuos du taškus yra didžiulis reikalas, bet tikrai didžiuojamės tuo, kaip vaikinai viską susitvarkė. Turėjome tam tikrų sunkumų per visas rungtynes. Buvo šiek tiek pirmyn ir atgal, bet jausmas geras.

“Darbas dar nebaigtas. Šį vakarą galime mėgautis šiuo, bet visi žinome, kokia yra užduotis.”

Robinas Lehneris leido vieną įvartį per 13 metimų, o antrojo kėlinio pradžioje jį pakeitė Loganas Thompsonaskuris atmušė 13 kartų.

„Kaip vartininkas, tu nenori atsidurti tokioje situacijoje“, – sakė Thompsonas. “Robinas yra didžiulė mūsų komandos dalis. Jis myli visus, todėl jūs niekada nenorite to matyti.”

Jevgenijus Kuznecovas pelnė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, ir Ilja Samsonovas 26 atmušimus atmušė „Capitals“ (43-23-11), kuri su Pitsburgo „Penguins“ pakilo į trečiąją vietą Metropoliteno divizione.

„Man patiko viso žaidimo struktūra“, – sakė Vašingtono treneris Peteris Laviolette. “[Vegas] yra gera komanda. Jie labai įsižeidę, ir aš maniau, kad atlikome gana gerą gynybos darbą.

Vaizdo įrašas: WSH @ VGK: Teodoras vaikšto aplink OT nugalėtoją

Pirmajame kėlinyje 6:18 Kuznecovas išvedė Vašingtoną į priekį 1:0 ir atkovojo kamuolį po Ovečkino smūgio po Lehneriu.

Martinezas išlygino rezultatą 1:1 13:51, kai jo riešo smūgis iš kairiojo taško praleido penkias Samsonovo duobutes.

Ovečkinas antrojo kėlinio 3:57 rezultatu išvedė „Capitals“ į priekį 2:1 ir pelnė vienkartinį įvartį 2 prieš 1 su Kuznecovu.

Dadonovas 2:05 trečiojo kėlinio rezultatą išlygino 2:2 Čandleris Stephensonas po 49 sekundžių pelnė įvartį ir išvedė „Golden Knights“ į priekį 3:2 2:54, kai perdavė kamuolį iš Maksas Pacioretis dėl jėgos žaidimo.

„Dadonovo įvartis buvo didžiulis“, – sakė Vegaso treneris Peteris DeBoeris. “Mes gavome kibirkštį iš Dadonovo įvarčio. Akivaizdu, kad jėgos žaidimo įvartis apšvietė pastatą. Tai mums buvo didžiulis impulsas.”

Vaizdo įrašas: WSH @ VGK: Vegasas per minutę pirmauja 3-ioje vietoje

Ovečkinas išlygino rezultatą 3:3 13:36, smūgiuodamas iš dešiniojo apskritimo viršaus.

„Jis yra vienas neįtikėtiniausių visų laikų talentų“, – sakė Martinezas. “Jis yra kartos žaidėjas. Tai, ką jis padarė ant ledo, yra neįtikėtina. Toks vaikinas tikrai augina žaidimą ir įtraukia žmones. Žmonės nori žiūrėti, kaip jis žaidžia. Man garbė žaisti prieš jį.”

UŽRAŠŲ KNYGELĖ: Ovečkinas aplenkė Teemu Selanne (48 m. 2006–2007 m.), pelnęs daugiausiai įvarčių per sezoną, kai žaidėjas 36 metų ar vyresnis NHL istorijoje. Uzas Kuznecovas pelnė tašką 20 iš 22 pastarųjų rungtynių (devyni įvarčiai, 18 rezultatyvių perdavimų). … Theodore’as šį sezoną pasiekė karjeros rekordus įmušdamas (14) ir įmušdamas taškus (48).