Giannis Antetokounmpo, Nikola Jokičius tarp geriausių 4-ojo kėlinio ir pratęsimo taškų žaidėjų

Nikola Jokičius per ketvirtąjį kėlinį ir pratęsimą pelnė 30 iš 46 taškų ir sekmadienį įvedė „Nuggets“ už „Pelicans“.

Grįžkime į sekmadienio vakarą Denveryje, kai „Nuggets“ priėmė „Pelicans“. Trečiojo kėlinio pabaigoje „Nuggets“ atsiliko 10 taškų skirtumu (94:84), o karaliaujantis lygos žaidėjas Nikola Jokičius surinko 16 taškų, atkovojo aštuonis kamuolius, atliko aštuonis rezultatyvius perdavimus, perėmė du kamuolius ir blokavo tris kamuolius. Vien tik pažvelgus į šią statistikos liniją, tik keturi kiti žaidėjai šį sezoną pasiekė tokias ar geresnes ribas visą žaidimą. Tačiau Jokičius toli gražu nebuvo baigtas.

„Nuggets“ ketvirtajame kėlinyje 40:30 pranoko „Pelicans“, o Jokičius pelnė 23 iš šių taškų, pataikęs iš aikštės 7 atm. prieš 8 ir iš baudos metimo linijos 9 atmušus 9 – paskutinius du baudos metimus metė 3,2. Liko sekundės, kad rezultatas būtų išlygintas ir išsiųstas į pratęsimą. Tuo metu Jokičius pelnė 39 taškus, atkovojo 11 kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, perėmė tris kamuolius ir blokavo keturis metimus. Joks kitas žaidėjas nėra pasiekęs šių taškų žaidime, kuris tęsiasi iki 1976–1977 m., kai pavogimai ir blokai tapo oficialia statistika. Tačiau Jokičius vis tiek nebuvo baigtas.

Per pratęsimą jis pridėjo dar septynis taškus metęs metimą iš aikštės 3 prieš 3, įskaitant tritaškį, padidinantį Denverio pranašumą iki keturių taškų likus 90 sekundžių. iškovojo pergalę 138:130. Galutiniai Jokičiaus nakties skaičiai: 46 taškai, 12 atkovotų kamuolių, 11 rezultatyvių perdavimų, trys perimti kamuoliai, keturi blokai, 16-22 FG (72,7 proc.), 3-5 3P (60 proc.), 11-12 pėdų (91,7 proc.) per 43 minutes.

Puikus Jokičiaus pasirodymas sukėlė klausimą, kurie žaidėjai šį sezoną buvo labiausiai dominuojantys ketvirtajame kėlinyje ir pratęsime. Ir nepaisant jo 23 taškų prasiveržimo ketvirtajame kėlinyje prieš Naująjį Orleaną, Jokičius kol kas nepatenka į 10 geriausių ketvirtojo kėlinio žaidėjų šį sezoną. Sekmadienį, kovo 6 d., sužaistuose žaidimuose Jokičius užima 12 vietąth lygoje pagal bendrą taškų skaičių (25,8 tšk.) ir 18-as pagal ketvirtąjį kėlinį (5,6 tšk.) su mažiausiai 30 rungtynių.

Tačiau kalbant apie pratęsimo taškus, Jokičius yra visai šalia sąrašo viršūnės, nes per tris pratęsimo rungtynes ​​šį sezoną jis vidutiniškai pelnė 9,7 taško ir metė 84,6% metimų (11:13). Denveris laimėjo visas trejas rungtynes. Tik OKC Luguentzas Dortas vidutiniškai pelnė daugiau pratęsimo taškų nei Jokičius (10,0 tšk. per dvi rungtynes), nes jis buvo beveik toks pat efektyvus (83,3 FG%) kaip Jokeris.

Jokičius yra ne tik antras pagal pratęsimo taškų vidurkį, bet ir per pratęsimą pelnė daugiau taškų (29) nei bet kuris kitas žaidėjas, nors per trejas rungtynes ​​žaidė tik 15 pratęsimo minučių. Palyginkite tai su 40 pratęsimo minučių Anthony’iui Davisui ir 35 minutėmis Dennisui Schroderiui, kurie yra antroje vietoje pagal 28 iš viso pelnytus pratęsimo taškus šį sezoną.

Lyginant du sąrašus, LeBronas Jamesas ir Joelis Embiidas yra vieninteliai du žaidėjai, kurie abu ketvirtajame kėlinyje patenka į geriausių 10. ir šį sezoną pasižymėjo pratęsimu, o abu žaidėjai padidino savo taškų efektyvumą papildomose sesijose.

LeBronas vidutiniškai pelno 7,9 taško, pataikydamas 48 proc. metimų ketvirtajame kėlinyje ir 6,3 taško, metydamas 53,3 proc. metimų per pratęsimą. Tai padeda „Lakers“ iškovoti šešias pratęsimo rungtynes ​​lygoje, palyginti su vienu pralaimėjimu (0,857 pergalių procentas).

Embiidas per pratęsimą vidutiniškai pelno daugiau taškų (9,5) nei per ketvirtąjį ketvirtį (6,1) šį sezoną. Jis per pratęsimą pataiko 15 procentinių punktų (63,6 proc.) nei yra ketvirtas (48,7 proc.) ir šį sezoną atvedė Philly į pratęsimo rungtynes ​​2:1.

Ketvirtojo ketvirčio ir pratęsimo sesijų imties dydžio skirtumas tikrai atsiliepia lyginant šiuos du sąrašus. Iki šiol šį sezoną buvo sužaistos 44 rungtynės, kurios buvo perkeltos į pratęsimą, o iš viso buvo sužaistos 53 pratęsimo sesijos. Sužaidus mažiau žaidimų, tai leidžia labiau išsiskirti vienam pasirodymui, todėl tarp lygos lyderių galima pastebėti daugiau skirtumų.

Kita vertus, jei pažvelgsite į 10 rezultatyviausių ketvirtojo kėlinio žaidėjų, pamatysite beveik visus tuos pačius žaidėjus, kurie viso sezono metu pelnys taškus, tik skirtinga tvarka. Vienintelė šios taisyklės išimtis yra Jutos Donovanas Mitchellas, kuris pagal bendrą taškų skaičių užima 10-ą vietą, o pagal ketvirtąjį kėlinį – 14-ą.